יום ראשון, 30 באוגוסט 2009

רורה נבאקה

להיות בבוליביה ולהרגיש את האקלים החם של ברזיל עם מעט מאד חמצן.. (30 אחוז בערך..).

העיירה מאד מיוחדת והיא אחד המקומות שכמעט כל המטיילים שמגיעים לבוליביה יגיעו גם אליה. המקום שוכן ליד נהר הבני ומלא בצמחיה ענפה ובעלי חיים מיוחדים.. כשמגיעים לרורה נבאקה לרוב מגיעים כדי לנוח לפני/אחרי שהולכים לטייל בפמפאס ובג'ונגלים שהן למעשה האטרקציות המרכזיות באיזור.

בכדי לצאת לטיולים האלו, כל שעליכם לעשות זה להסתובב ברורה נבאקה, תוכלו למצוא בה לא מעט סוכנויות תיירים אשר יציעו לכם כל מיני סוגים של דילים. כמו תמיד סקר שוק קטן לא יזיק.. מומלץ מאד גם להתייעץ עם חבר'ה מהאזור שכבר חזרו מהטיולים.. הם יודעים לרוב איזה חברה מומלצת וכמובן, איפה יש מדריכים טובים.


ג'ונגלים

טיול מדהים! טיול שיכול לנוע בין יומיים ל-4 ימים. בשונה מהנוף הבוליביאני שרובו מורכב מהרים עצומים ומדהימים, בטיול הזה אתה לומד להכיר את הסביבה של הג'ונגל. 4 ימים שאתה מטייל בתוכו, ישן בו, ויש גם כאלו שיצודו את האוכל שלהם.. בארץ אין ג'ונגלים, כך שאני נתקלתי בפעם הראשונה במראות שרק יכולתי לדמיין (ואני מניחה שאני לא היחידה). במהלך הטיול נתקלים בצמחייה מדהימה, בעלי חיים מיוחדים .. פשוט להרגיש מוגלי לכמה ימים.. (כדאי רק ללבוש מעט יותר ממה שהוא לבש.. בכל זאת, יש יתושים.. חבל להעקץ).

בטיול יש מדריך שייקח אתכם למקומות המיוחדים של הג'ונגל (וימנע מכם מללכת לאיבוד..), איפה כדאי לישון ואיך צדים.. באמת חוויה חד פעמית.


פמפאס

הפמפאס הוא אזור של ביצות, מקום בו נמצאים מגוון מדהים של בעלי חיים שלא תראו בשום מקום (אולי בטלוויזיה בערוץ נשיונאל ג'אוגרפיק). הביצות מצויות בתוך ג'ונגל ענקי, בהם תראו מראות חדשים לחלוטין.. הטיול מתקיים על סירת קנו. שטים במשך 3 ימים ורואים חיות מדהימות.. תנינים, קופים, עצלנים (חיה ממש חמודה שדומה לקוף), דולפינים, אנקונדות.. מה שמדהים הוא שהמדריך שילווה אתכם יודע איפה למצוא כל חיה, ופתאום תמצאו את עצמכם מצטלמים עם נחש ענקי על הצוואר, מנסים לא לנשום ומחייכים חיוך מטופש שכולו אומר תצלם כבר.. תצלם.. (לא ברור איך המדריך משכנע שזה בסדר..) הזוי!

כאמור הטיול נמשך 3 ימים ואת הלילות עושים בלינה ליד הנחל. לא בונים אוהלים, אפשר לישון תחת כיפת השמיים.. רק מומלץ להצטייד בתכשיר נגד עקיצות יתושים.. בכל זאת, אתם ליד ביצה..

הבריכה

ואחרי שטיילתם במשך כמה ימים, אימצתם את הרגליים, ראיתם ג'ונגלים ושטתם בביצות, הצטלמתם עם כל בעל חיים שנקרה בדרככם (וגם רדפתם אחריו אם צריך.. כי אנחנו תמיד עושים את זה..) הגיע הזמן לנוח מעט.. לרשותכם יש את הבריכה של רורה נבאקה. הבריכה נמצאת במרכז העיירה והכניסה כרוכה בתשלום. תאמינו לי, הרוגע והשלווה שתוכלו למצוא בין העצים, שמסביבם יקפץ לו מדי פעם איזה קופיף קטן, וציפורים מיוחדות שיתעופפו פה ושם, שוות כל בוליביאן שתשלמו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה