יום שישי, 7 באוגוסט 2009

אושוויה

עיר הממוקמת בארץ האש ולמעשה היא הדרומית ביותר בדרום אמריקה ובעולם כולו.. מסוג המקומות שחייבים לסמן וי כשמגיעים לדרום אמריקה, רק כדי שגם אתם תוכלו לספר בחזרה בארץ: "איזה מגניב, הייתי בקצה העולם".. (ופתאום ביטויים כמו "סוף העולם שמאלה" נשמעים אפילו הגיוניים.. ).


הנוף באזור מדהים.. האזור מושלג ותוכלו לראות מסביבכם נוף הררי, עם פסגות מושלגים.. מי שביקר בחרמון.. אז תחשבו הרבה הרבה יותר גדול.. משהו כזה.

מי שיודע לעשות סקי בשלג, יישמח לדעת שניתן לגלוש על ההרים האלו, בעונה המתאימה כמובן.. ואם כבר בנוף עסקינן, ניתן לראות מההרים את האוקיינוס, למה שרואים מהפסגה זה את נקודת חיבור של האוקיינוס השקט והאוקיינוס האטלנטי.. משהו ממש מיוחד.


אז הנה כמה דברים שאם כבר מגיעים לנקודה הדרומית ביותר בעולם שכדאי לעשות.. קודם כל להחתים את הדרכון.. מגניב שיש לך חותמת שבעיקרה אומרת ברוך הבא הגעת לסוף העולם .


פארק טיירה דל פואגו- ממוקם ממש קרוב לאושוויה, בערך 20 דקות נסיעה.. הפארק עצמו יפה יפה, יש בו אגמים, לגונות, יערות בעלי צמחייה ענפה ומיוחדת, ציפורים ובעלי חיים מיוחדים (שמדהים לחשוב איך הם שורדים את הקור שיש כאן בחורף..).. בהחלט מרגיש כאילו נכנסתם לאיזה סצנה מעליסה בארץ הפלאות.. כדאי לטייל באזור ויש מסלולים שמוגדרים להליכה בתוך הפארק. אפשר להישאר ללון שם עם אוהל, אם אני לא טועה יש אזורים מיוחדים לזה, כדאי לברר בכניסה, שם גם כמובן גובים את התשלום לפארק.


פינגווינים- באושוויה יש פינגווינים והרבה.. זה לא שהם הולכים ברחוב או משהו כזה.. אבל יש הפלגות מיוחדות (ויקרות.. אבל קשה לוותר), שלוקחות אתכן למקומות בהם יש מושבות של פינגווינים וגם אריות ים. מחזה מדהים, לראות קבוצות קבוצות של עשרות פינגווינים מדדים להם עם ההליכה האופיינית שלהם יחד. בחלק מהמקומות תוכלו לרדת ממש לקרקע ולנסות להתקרב אליהם.. וכמובן לנסות להצטלם עם פינגווין (כדי שיאמינו בבית..) ולמצוא את עצמכם הסיטואציה הזויה בה אתם רודפים אחרי פינגווין ספציפי שממש בא לכם להצטלם איתו (ולא, אני בטוחה שזה לא קרה רק לי..!).


מוזיאון דל פין דל מונדו- עוד אתר שחובה להגיע אליו. גם מי שבקטע של מוזיאונים וגם מי שלא כל כך, בסוף איכשהו מוצא את עצמו מגיע למוזיאון (כבר הגעתם לקצה העולם אחרי נסיעה ממש ארוכה.. כנראה שתנצלו כל מה שיש באזור.). בעקרון המוזיאון מתמצת את אושוויה, מה היה בעבר במקום (הידעתם שבעבר אושוויה היתה כלא לפושעים?) ומה קיים היום בעיר, קצת על הטבע, קצת על הנוף.. בקיצור, מוזיאון ממש נחמד. אפשר להעביר פה כמה שעות (ואם המוזיאון לא נראה מעניין, תמיד תחשבו על כמה קר בחוץ.. מה אכפת לכם להכנס למקום סגור עם חימום..)


אושוויה היא גם נקודת יציאה אל אנטארקטיקה. יש בעיר מספר סוכנויות שיכולות להמליץ לכם על הפלגה לשם, קחו בחשבון את המחיר היקר.. בסביבות ה-2000 דולר..

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה