יום ראשון, 10 בינואר 2010

פונטה דל אסטה - Punta del Esta

כפי שידוע אורגוואי הוא מקום שלא הרבה מטיילים מגיעים אליו.. פונטה דל אסטה היא עיר שאם כבר מגיעים לאורגוואי, אז ביקור כאן יהיה חייב להיות מלווה בארנק גדוש שטרות וחשבון בנק עתיר בכסף. ולמי שלא הבין עדיין, פונטה דל אסטה יקרה, ומאד. יחד עם זאת, זה לא שאני נגד המקום, בסופו של דבר גם אני הגעתי לכאן, אמנם לא נשארתי פה הרבה זמן, אך הביקור בעיר השאיר בי לא מעט רשמים. התושבים שחיים כאן, חיים במציאות אחרת. דבר ראשון שלא יכולתי להתעלם ממנו שהגעתי זה שאיכשהו קיבלתי את ההרגשה שכולם יפים ויפות מסביבי.. פשוט ככה, אולי זה המרכיב הגנטי, אולי זה הבגדים היוקרתיים שהם לובשים, אולי זה אורח החיים שלהם שנותן את האשליה.. בכל אופן, בפעם הראשונה, הרגשתי תיירת שונה, ולא בגלל צבע העור. אחרי ניתוחים מעמיקים הגעתי למסקנה שהסיבה נעוצה בבגדים. אני, עם סחבות שגררתי מהארץ, שהפריט הכי אלגנטי שלי הוא ג'ינס שכבר נשחק בכל המכבסות הקיימות בדרום אמריקה והם, עם שמלות יפות ופריזורה מטופחת.

ואחרי שסיימתי לפרוס את משנתי לגבי ההבדלים ביני לבין התושבים בפונטה דל אסטה, אפשר גם לדבר קצת על המקום.

פונטה דל אסטה היא עיירת חוף. יש כאן רצועת חופים מדהימה ומטופחת, עושה רושם שהמקום הוא אתר תיירות לתושבי דרום אמריקה, לאלו שיש כסף והרבה ממנו. למצוא מקום לינה במסגרת התקציב זה לא פשוט, יש המון מקומות יקרים מאד, אך יש גם כמה הוסטלים זולים יותר, אז לא להתייאש ולהמשיך לחפש (הבקפקרס, פתרון לא רע). אם יש לכם כסף, אז תתפנקו עד הסוף ולכו על המלון הכי יקר!

מלבד החופים יש כאן גם שווקים יפים, שכיף להסתובב בהם, ללא ספק הם שונים מאד משווקים שתראו בבוליביה.. וכמובן שבמקום כזה חיי הלילה יהיו משהו מיוחד, מסיבות, פאבים באווירה מאד מיוחדת.

קאסה פואבלו – Casa Pueblo

אז מלבד בטלה על החוף ובילוי אל תוך הלילה יש בפונטה דל אסטה גם כמה מקומות שאפשר לבקר בהם. אחד מהם הוא קאסה פואבלו. המקום משמש כגלריית אומנות שבנויה בתוך וילה ענקית, מטופחת ומיוחדת (כיאה לסגנון המקום..). המקום הוקם ע"י האמן קארלוס פאס וילארו (Carlos Paez Vilaro) ובתוך חדרי הבית ניתן להתרשם מתצוגות אמנות שונות, סרט המספר על האמן עצמו, יש אפילו בר בו אפשר לשבת ולנוח מעט (כי נורא קשה לעבור מחדר לחדר.. חייבים מנוחה). בסופו של הביקור הגעתי למסקנה, שאפילו הגלריות שלהם מלאות בקלאסה.. יודעים לחיות.

איסלה דה לוס לובוס – Isla de los lobos

קבוצת איים קטנה ויפה, ולמעשה גם מאד מתויירת. אני מניחה שזה תלוי בעונה, אבל בכל מקרה תמיד כדאי להזמין מקומות מראש, ככה לא נתקעים. יש סיורים אל האיים בתדירות יומיומית, כך שגם אם פספסתם, תמיד תוכלו ללכת ביום אחר, אל חשש. במהלך הסיור מתגלים להם כלבי ים חביבים (עד כמה שהם יכולים להראות חביבים), אשר אפשר לצפות בהם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה