יום ראשון, 27 בדצמבר 2009

קולוניה דל סקרמנטו – Colonia del Sacramento


קולוניה דל סקרמנטו, שם דיי ארוך לעיר קטנה. מכונה בפי כולם קולוניה. אז כפי שציינתי, עיר נמל קטנה, שלווה, רגועה. מונה כ- 30,000 תושבים וממוקמת באזור הדרום מערבי של אורגוואי, מתפרשת על חופו של מפרץ ריו דה לה פלטה (Rio de la Plata). העיר עתיקה למדיי, קיימת משנות ה-80 של המאה ה-17, הרחובות של האזור העתיק בעיר יפים מאד וכדאי לשוטט בהם.

אז אם אמרנו שיש מקומות שבאים אליהם בשביל לנוח ויש כאלו בשביל להיות בתזזית ורק לעבור מאתר לאתר, אז את המקום הזה אפשר לקחת באיזי. לא למהר לשום מקום. לבלות כמה ימים במנוחה, רגיעה, לטייל ברחובות היפים של העיר, להשכיר קטנוע ולחקור את הסמטאות, לבלות בחופים, ליהנות ממסעדות דגים שונות (בכל זאת, עיר נמל.. ברור שיהיו מסעדות דגים) ולטייל בשווקים.

קונוונטו דה סן פרנסיסקו - Convento de San Francisco

משמעות המילה קונוונטו היא מנזר. המנזר נבנה במאה ה-17, אך כיום אלו מכם שיחליטו ללכת לבקר ימצאו רק הריסות. מסתבר שגם הריסות יכולות להיות מעניינות, איכשהו הן מספרות סיפור. אני מצאתי את המקום מעניין, אך אני לא בטוחה שכולם יתחברו למקום מסוג זה. ליד המנזר יש את המגדלור, כדאי לטפס עליו, נקודת תצפית נהדרת על העיר. הריסות המנסר והמגדלור נמצאות ברובע העתיק של העיר, באזור הכיכר המרכזית Plaza Mayor.


המוזיאון העירוני –
Museo Municipal

אני כבר מזמן הגעתי למסקנה, שכל הקשור למוזיאונים, אני מאד אוהבת. יש משהו מיוחד ביכולת השימור של חפצים מתקופות עתיקות. מה לעשות, אנחנו לא היחידים פה. היו תקופות חיים שלמות לפנינו ויהיו גם אחרינו. מוזיאון רק מנציח דברים קטנים מאותם תקופות. המוזיאון העירוני, הוא מוזיאון של העיר (בחירת שם נהדרת) הוא מציג תערוכות ומיצגים מתקופות שונות שלה. הוא מציג אוסף של מיצגים מיוחד במינו ביניהם הריסות ספינה, שרידי הגה ושלד של ליוויתן.

המוזיאון הפורטוגזי – Museo Portugues

כבר הזכרתי קודם שקולוניה דל סקרמנטו היא עיר שקיימת מהמאה ה-17. במקור העיר נבנתה כעיר פורטוגזית, מה שמסביר את הימצאות מוזיאון פורטוגזי בעיר. בתוך המוזיאון אפשר לראות מיצגים ישנים מהתקופה הפורטוגזית של העיר, ביניהם מפות ישנות, רהיטים, חפצי פורצלן וחרסינות שונות, תכשיטים ומדים.

איגלסיה מטריס – Iglesia Matriz

איגלסיה מטריס, או בעברית, כנסיית מטריס, היא הכנסייה העתיקה ביותר הקיימת באורגוואי. היא נבנתה בשנת 1680 ובמהלך המאות הבאות נבנתה מחדש פעמיים. המבנה של הכנסייה מיוחד במינו, כדאי ללכת לראות. להתרשם מדתות אחרות, לראות את הטקסים והריטואלים של המאמינים. הכנסיה שוכנת בכיכר דה ארמס (Plaza de Armas). במידה ותחליטו לשאול את המקומיים לגבי הכוונות לכיכר, כדאי לדעת שהכיכר הזו ידועה גם בשם מנואל לובו (Plaza Manuel Lobo).

הכנסו לכאן לעוד מידע על דרום אמריקה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה