יום שבת, 7 באוגוסט 2010

פלורס – Flores

פלורס היא דוגמא טובה למקום שיש לו פוטנציאל אדיר.. אבל איכשהו מתפספס.. בואו נהיה ריאלים.. אמנם הטיול שעושים לחו"ל לתקופת זמן בלתי מוגבלת הוא אדיר ומשחרר וחופשי וכל מילה טובה שתחשבו עליה מתאימה פה.. אבל שוב בואו נחזור לעניין הריאליות.. שעוברים בכל כך הרבה מקומות לא הכל מדהים.. ויש גם אתרים קצת פחות.. איכשהו משתעממים קצת.. ועוברים הלאה ליעד הבא. כן, כן, גם על המקומות האלה צריך לשמוע. ברור לי כשמש שזה עניין אינדיווידואלי לחלוטין ומה שיכול להיות שעמום קליל אצלי יהיה הנאה צרופה אצל מישהו אחר.

אז מה בעצם קורה כאן. פלורס היא בעצם אזור המורכב משתי עיירות קטנות סנטה אלנה וסן בניטו. המקומיים קוראים לכל האזור הזה פלורס, אז גם אנחנו נקרא לו ככה. היא נמצאת על אי קטן בלגו דה פטן איצ'ה (Logo de Peten Itza). אני חייבת להודות שיש כאן אנשים מקסימים.. ואווירה נהדרת.. כמו שציינתי המון פוטנציאל. אני הגעתי לכאן לשם התמקמות.. מכאן יוצאים לעתיקות של טיקאל (שסיפרתי עליהם ממש לפני שניה בפוסט הקודם).

אז אחרי שהבנתי מי נגד מי בעיירה הזאת, הצלחתי להבין עוד משהו לגביה.. איכשהו יוצא שהמחירים שלה מעט יותר יקרים משאר גואטמלה.. לא היסטרי.. אבל ישר שמים לב לזה.. אני חושבת שזה הרגע שהגעתי לתובנה שבמהלך הטיול הזה לא משנה כמה המחייה במקומות כאלה זולה יותר מבארץ.. ולא משנה כמה אני לא קמצנית ובאמת שפינקתי את עצמי בכמה מקומות לינה יקרים במיוחד.. איכשהו הישראלי הרדום שבי פורץ החוצה ולוקח לי כמה שניות להיזכר שאני בטיול ואני נהנית.. ואז אני מרדימה את הישראלי חזרה.

מערות אבן גיר

אז אם אני כבר פה.. חייבים "לחקור" קצת את הסביבה.. מערות אבן הגיר בפלורס הם מסוג המערות שלא כדאי לעשות לבד.. בכניסה לאתר מקבלים מפה שאמורה להסביר את המסלול בפנים.. יכול להיות שזאת אני שלא חזקה במפות (למרות שהייתי אחלה בניווטים בצבא..), אבל משהו שם לא ברור.. אז אולי כדאי לא להיות לבד במקרה של התברברות.. חוץ מזה דיי חלקלק בפנים, אז תבואו עם נעליים נוחות ויציבות ולא כפכפים כאלה שבקלות יעזרו לכם לצאת עם נקע. המערות יפות, ותצורת הגיר בפנים מיוחדת. כדאי להביא פנס ככה תוכלו באמת לראות מה יש בפנים..

גן חיות

גן החיות שאני הולכת לספר עליו לא נמצא בפלורס, אלא על אי סמוך לפלורס. אבל אחרי שהבנתי שמיציתי את מה שיש לראות בעיירה, אז למה לא לבקר באי השכן (אולי האי של השכן ירוק יותר?). על האי יש אזורים מגודרים שהם גן החיות, מעין כלובים גדולים (מאד), כך שהחיות חיות בסביבה הטבעית שלהן (עד כמה שגדר יכולה להיות טבעית).. יש כאן מגוון מעניין של חיות למשל צ'יטות וחתולי בר.. אפשר להשכיר הדרכה (דרך סוכנות מראש) ואפשר גם לטייל באופן עצמאי.. אני בחרתי בטיול עצמאי.. בשביל להתרשם מהחיות אני לא צריכה שמישהו יסביר לי מה אני רואה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה