יום ראשון, 13 ביוני 2010

סן פדרו לה לגונה – San Pedro La Laguna

ברוכים הבאים לכפר אליו יגיע כל מטייל (במיוחד אם הוא ישראלי) בגואטמלה.. על אחת כמה וכמה אם הוא דל אמצעים, או סתם מנסה לחסוך כסף (שלא לומר קמצן, רחמנא ליצלן!).. אבל תכלס, הסיבה הכי טובה להגיע לפה, היא שפשוט אין סיבה שלא להגיע לפה (יצא לי קטע לוגי משהו..). סן פדרו לה לגונה, כשמה כן היא, ממוקמת על גדות הלגונה (אטיטלן), שזה כבר מיוחד בפני עצמו. אז יש עוד כמה כפרים מסביב ללגונה שגם בהם תמיד אפשר להתמקם.. העניין איתם שהם יותר יקרים, אז למה לא ללכת למקום בו יש כל מה שמטייל ממוצע צריך ועוד במחיר הגיוני (על מי אני עובדת.. במחיר זול). אני מודה ומתוודה שבמהלך הטיול שלי תכננתי לבלות כאן מספר מצומצם של ימים.. איכשהו יצא שגם אני נתקעתי. ושאני אומרת גם אני.. אני מניחה שכבר הבנתם שלא מעט מטיילים נתקעים כאן. אז אם כבר אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שגם אתם הולכים להיתקע, אז טיפ קטן, לכו ותתקעו באיזה הוסטל שווה, עם נוף מדהים לאגם ולכל הירוק מסביב, עם אוכל טוב ובמחיר מגוחך. יש כאן לא מעט כאלה.. אז התמקמתם? יופי. השלב הבא הוא להסתובב קצת, להתרשם מהכפר, להשכיר איזה קיאק ולשוט קצת באגם.. בקיצור, תתכוננו לשהות מדהימה כאן.

וולקן סן פדרו – Volcan San Pedro

אני מספרת קצת על אטרקציות שסמוכות כפר סן פדרו לה לגונה.. כי למרות שהכפר מיוחד וכייפי.. יש גם לא מעט דברים לראות בסמוך לו. האטרקציה של הר הגעש סן פדרו מתאימה מאד למי שיש קוצים במקום שבו נהוג לשבת, ומחפש להעלות דופק.. טיפוס של כ- 800 מטר יעשה את העבודה.. לי לקח בסביבות ה-4-5 שעות.. היו גם כמה חבר'ה שעשו את זה בהרבה פחות (האכילו אותי אבק).. והיו כמה שעשו את זה ביותר.. הכל תלוי בקצב ההליכה שלכם וכמובן של המדריך שלכם.. מה שחשוב לציין, אל הטיפוס הזה לא יוצאים לבד! יש איזשהו קטע של הסימון שבילים שהוא לא מהמוצלחים.. כך שניתן בקלות להתברבר.. אז גם אם אתה יוצא יחידה קרבית ואתה אלוף בניווטים.. תן קרדיט למדריך שלך ופשוט תלך אחריו.

ספרדית – Español

אז במסגרת ההיתקעות בכפר סן פדרו לה לגונה, אפשר לנצל את הזמן בשביל ללמוד קצת את שפת התושבים המקומיים. יש כאן כל מיני בתי ספר קטנים וצנועים אשר יעשו את העבודה לא רע בכלל.. בינינו, בית ספר זאת מילה ממש גדולה.. יותר בכיוון של משפחה מקומית חביבה שפתחה עסק ללימוד ספרדית. אז יש פה מספר משפחות שעוסקות במלאכה.. ובינינו, מה רע בלתרגל את הטיית הפועל בספרדית בזמן שיושבים מול האגם ונהנים מהנוף?

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה