יום שבת, 26 ביוני 2010

סן מרקוס – San Marcos

בכל ספרי המטיילים למיניהם הכפר סן מרקוס (בגואטמלה.. אנחנו עדיין בגואטמלה), יופיע תחת השם הארוך סן מרקוס לה לגונה (San Marcos La Laguna).. ברשותכם, אני אקצר ופשוט אכתוב סן מרקוס.. כי ככה כולם קוראים למקום.. גם התושבים.. משתדלים לתמצת. הרי למה לבזבז אנרגיה על משפטים ארוכים.. ואם כבר אנחנו מדברים על אנרגיה.. סן מרקוס זה ה-מקום (בה' הידיעה), להתעסק באנרגיה. ברוכים הבאים לכפר קטן וחביב ליד אגם אטיטלן (Lago Atitlan), כפר שכל מהותו ואווירתו היא רוגע, שלווה, שאנטי.. הבנתם את הרעיון הכללי. חבריי ודאי קוראים את הפוסט הזה ונקרעים מצחוק. מי שמכיר אותי יודע שאני בחורה של תכלס, כאן ועכשיו, בלי רוחניות, רוחניקיות ושאר ירקות. יחד עם זאת, אי אפשר לומר עליי שאני בחורה אטומה.. ואם כולם הולכים לכפר.. אז אני הולכת אחרי העדר. כן, כן.. לפעמים גם אני נגררת. ובעודי מגיעה עם חבריי לכפר הקטן והחביב (סיגלתי לעצמי גישה אופטימית), חשבתי לעצמי.. איילת, אולי היום תהיה לך התגלות.. אחרי שעתיים הבנתי שהתגלות לא תהיה לי, אבל מגניב יהיה פה.. ורגע ללא ציניות, אני מוכרחה לציין כי המקום נעים, יפה, רגוע, שלו, מיוחד ונגמרו לי כל מילות התואר.. וגם מי שלא בקטע של שאנטי מוכרח לבוא לכאן.. אם אני נהניתי פה. הכל אפשרי.

לאס פירמידס דל קה – Las Piramides del Ka

חדי העין שביניכם בוודאי ישימו לב כי בתוך השם הארוך חבויה לה המילה פירמידה.. דיי מסביר את העובדה שבמרכז (שמיד אני אספר עליו קצת), כל המבנים בצורת פירמידות.. אז לא, אין מה להתבלבל אתם לא במצרים.. פשוט האדריכלים פה היו יצירתיים מאד.. ובטוח יש לזה הסבר מעניין, אני פשוט לא יודעת מהו.. אז לאס פירמידס דל קה הוא מרכז רוחני גדול. שאם מגיעים לכפר חייבים להתנסות בחלק מהפעילויות שיש בו. תוכלו למצוא כאן מגוון דברים לעשות שאני קטלגתי אותם על סקאלה.. מצד אחד של הסקאלה, יש פעילויות רוחניות לייט, ומהצד השני שלה פעילויות רוחניות הארד קור. אז באזור הלייט תוכלו לגלות כל מיני מסאז'ים (כמובן שעושים לכם), שיאצו, רייקי ועוד כל מיני עיסויים עם שמות שלא נתקלתי בחיי (ביליתי לא מעט בצד הזה של הסקאלה). ומצד ההארד קור, תכינו את עצמכם לסדנאות מדיטציה עמוקות, יש גם קורסים.. איפשהו באמצע הסקאלה תוכלו ליהנות משיעורי יוגה.. ועל הדרך לגלות שזה שהייתם בחוג בלט בגיל 6 לא אומר שנשארתם גמישים, חלק מהתרגילים כבר לא לגילי (עדיין עם גישה אופטימית, לא לדאוג!).

אני אסכם את סן מרקוס בכמה מילים. אפשר לבלות כאן כמה שעות (תמיד יש כפרים סמוכים ליד האגם שאפשר לברוח אליהם) ואפשר להישאר פה כמה ימים וליהנות מכל מה שיש למרכז הרוחני ולכפר עצמו (שלכל הדעות יפהפה במיוחד) להציע. אבל להגיע לפה, כדאי מאד!

לעוד מידע הכנסו ל- zaznoo, פורטל התרמילאות של ישראל.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה