יום ראשון, 4 באפריל 2010

פוארטו אסקונדידו – Puerto Escondido

פוארטו אסקונדידו, אחת העיירות במרכז אמריקה שממש כיף לומר את השם שלהן שוב ושוב רק כי זה מתגלגל על הלשון בצורה ממש כיפית (נכון שחלק מכם מנסים ממש עכשיו..?). טוב טוב, אני מתפקסת. פוארטו אסקונדידו היא עיירה מתויירת מאד, כאשר האטרקציה המרכזית שלה היא גולשים. ואני אומרת גולשים ולא גלישה, כי בחורה כמוני שלא יכולה לעמוד על גלשן יותר מ- 3 שניות מבלי ליפול (וניסיתי.. לא יעזור, חסרת שיווי משקל).. מוצאת שהגולשים הפוסעים על החול החם עם הגלשן ביד, תחת השמש הקופחת, מהווים אטרקציה לא נורמאלית. מה שאני מנסה לומר בעצם, זה שלא חייבים להיות גולשים (או גולשות, יסלחו לי הפמיניסטיות) כדי ליהנות בעיירה הזו. יש המון מטיילים שמגיעים לכאן בשביל האוירה, חוף הים השמש והגלים. אה, כמעט שכחתי, גם בשביל האמריקאים (וגם האמריקאיות). אחרי יום אחד בעיירה נוכחתי לדעת שגולשים רבים המגיעים לתפוס גלים בעיירה מגיעים מאזורים באמריקה (אמריקה הצפונית.. בכל זאת, גם מקסיקו נמצאת באמריקה).

פלאיה סיקאטלה - Playa Zicatela

אני אקדיש כמה מילים לגולשים מביניכם שבאמת שמעו על החוף הזה (כי אם אתם גולשים רציניים כנראה ששמעתם על החוף הזה..). יש מספר חופים כאן. אבל החוף המומלץ באמת יהיה באזור של פלאיה סיקאטלה (Playa Zicatela), הוא חוף לגולשים רציניים.. הגלים בו הם הגלים הגבוהים ביותר במקסיקו כולה. ואם אתם מגיעים בעונה המתאימה מסתבר כי מתקיימות כאן תחרויות גלישה. אם אתם גולשים חובבניים כדאי קצת להיזהר.. ואם לא גלשתם מעולם, לא נראה לי שזה החוף שבו כדאי להתחיל.. אבל זאת רק דעתי.. אם אתם בכל זאת מנסים, תעשו טובה, תבררו אם יש מציל על החוף.

מרכז העיירה

המרכז של פוראטו אסקונדידו זה אזור טוב למצוא את עיסוק אחרי שגלשתם, אחרי שרבצתם על החוף, או אחרי שמיציתם את השכיבה הממושכת ובא לכם לחלץ קצת עצמות.. אז חפשו את רחוב אדוקין. זה אחד הרחובות המרכזיים של העיירה בו ובסמיכות לו זה האזור המעניין ופעיל ביותר (עבור מטיילים) של פוארטו אסקונדידו. השעות הכי טובות לטייל באזור הזה הן שעות הערב, אז צצים להם משום מקום כל מיני דוכנים של מזכרות, בגדים ועוד כל מיני פיצ'פקס קטנים שבסוף אני מוצאת את עצמי מבזבזת עליהם כסף.. כמובן שבעיירה יש גם מסעדות בתי קפה ופאבים.. המלצה שלי, לכו להוסטל שלכם, בררו עם חבר'ה שכבר הגיעו כמה ימים לפניכם ותשאלו אותם מה הם ממליצים.. מקומות נפתחים ונסגרים.. לכו תדעו איזה בית קפה יהיה מוצלח בעוד חודש.. חוץ מזה שזה באמת עניין של טעם כזה מגיע לאוכל, ועניין של טרנד שזה מגיע לפאב (כן, כן, גם במקסיקו יש טרנדים.. זאת לא המצאה רק שלנו..). לעוד מידע כנסו לאתר של החבר'ה שםגשתי שם- פורטל zaznoo.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה