יום שבת, 4 בספטמבר 2010

בוקס דל טורו – Bocas del Toro

ללא ספק, הלטיניים יודעים לתת למקומות שמות ציוריים.. בוקס דל טורו, הפה של השור.. אמנם לי הקונוטציה של פה של שור לא כל כך מצליחה לעורר בי חשק מסוים למקום.. אם אני הייתי צריכה לבחור לו שם זה היה משהו כמו: "וואו". לחלוטין מעביר את התחושה של מה שאתה מרגיש כשאתה מגיע למקום. מדובר בקבוצה של איים (או בעברית יפה – ארכיפלג.. זה בא' במילון של הפסיכומטרי.. בטוח נתקלתם בזה) בים הקאריבי של פנמה. מסוג המקומות שאני יכולה לכתוב עליהם מהיום ועד מחר, אנסה לתאר לכם את הכל לפרטי פרטים מהרגע שדרכה רגלי על האיים ועד שעזבתי.. אבל אין כמו מראה עיניים בשביל להבין עד כמה יפה פה. אחד הדברים שבאמת מיוחדים, הוא שהטבע הוא באמת טבע.. המון ירוק וצמחייה בצורה הפראית והטבעית שלה. לפי דעתי.. ככל שיעבור הזמן והמקום ילך ויהפוך תיירותי יותר, קיימת סבירות שהמקום ישתנה ויהפוך מלאכותי יותר. עצה שלי, לכו לשם מהר לפני שזה יקרה!
חוץ מטבע בכמויות (סוג של גן עדן), שמאוד מזכיר את חופי תאילנד הזכורים עליי לטובה, יש כאן גם כפרים קטנים, כמה שמחתי לראות כי הכפרים באמת מאוכלסים ולא נטושים או משהו.. הזדמנות נהדרת לגלות ולראות את התושבים המקומיים של האיים. יש כאן שילוב מעניין של אינדיאנים (או לפחות ככה הם היו נראים לי) ושל תושבים שחורים. אה.. כמעט שכחתי, יש כאן גם אמריקאים שקנו פה שטחים והחליטו להתגורר פה (הם יודעים מה טוב להם..). אתם יכולים להודות לאמריקאים על האנגלית שהביאו איתם.. בזכותה יכולתי לשוחח מעט עם התושבים (לפחות חלקם) מבלי להישמע כמו ילדה בת 3 עם ספרדית עילגת (מזל שלומדים אנגלית מגיל קטן בבית ספר..).
אז יש כאן לא מעט איים, ולכל אי יש את השם שלו בהתאם לייחודיות שלו..
קאיוס זאפטייס – Cayos Zapatillas
כבר אמרתי שלכל שם יש משמעות ציורית.. במקרה הזה, נעליים. מדובר בשני איים צמודים שנראים איכשהו כמו נעליים (אני לא הצלחתי לראות את הנעליים.. אבל בהצלחה לכם). ההגעה לכאן פחות מסודרת ומצריכה שייט על סירה מקומית מהאי קולון. ברגע שמגיעים מבינים שכמה שחשבתם שראיתי כבר את החוף הכי יפה.. אז יש עוד אחד יותר יפה ממנו. ממש פה חוויתי את ההארה הזאת. חוף מהמם! אני במהלך הטיול באי גיליתי כי יש מחיר לכל דבר.. גם לחול ופיסת ים. פתאום צצו להם פקחים של האי וביקשו ממני כסף. לא הייתי בטוחה אם זה מקובל או סתם גונבים ממני.. מה לעשות, אין להם בודקה בכניסה עם איש שגובה כסף בצורה מסודרת ונותן קבלה.. אחר כך שדיברתי עם עוד חבר'ה שטיילו שם, מסתבר שזה מקובל..
קארנרו – Carenero
אם סיפרתי קודם על הכפרים והתושבים המקומיים, אז כאן חוויתי את זה בצורה נפלאה. אי קטן סמוך לכפר בוקס. אפשר להתמקם בו אם רוצים (יש בו כל מיני מלונות/הוסטלים..), אבל מעל לכל יש כאן אחלה אווירה שהופכת את המקום להרבה יותר מהנה.. אנשים חברותיים בצורה נפלאה שאפשר לשוחח עימם (לפחות עם אילו שאני דיברתי..).

למידע על חופים דומים לאלו שבפנמה - קראו על תאילנד!
תאילנד - מידע על תאילנד

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה